Večer s Jazzovou Farmou (vol. 35)

Verze pro tisk |

Jazzová Farma ZUŠ Česká Lípa se těší na své příznivce a fanoušky ve čtvrtek 23. ledna ve Velkém sále ZUŠ v 18 hodin, kde je přivítá na svém 35. Večeru s Jazzovou Farmou. Jejími hosty jsou Junior Band Litoměřice a ČZU Life Orchestra. Vstup je zdarma.

Jazzová Farma vznikla v roce 2006 v Základní umělecké škole Česká Lípa. Vedoucím orchestru je trumpetista Aleš Jungman, který orchestr také diriguje. Co se týče repertoáru, obsáhne všechny hudební styly, které lze v tomto složení hrát. Každoročně se účastní akcí na Českolipsku, jako je Majáles, městské slavnosti, Muzejní noc, hudebního festivalu Všudybud a Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, projektu „Má to smysl“, díky němuž např. letos vystoupila s houslovým virtuosem Josefem Špačkem.

Junior Band působí na Základní umělecké škole Litoměřice od školního roku 2007/2008. Uměleckým vedoucím je Zdeněk Růžička, dlouholetý člen Orchestru Františka Honzáka, kapelník Big bandu Litoměřice, člen Big bandu Česká Lípa a OH bandu. V Junior Bandu hrají žáci ve věku 13 – 18 let swingovou, taneční a jazzovou hudbu.

Druhým host se jmenuje ČZU Life Orchestra a je to dechový orchestr složený především ze studentů a absolventů České zemědělské univerzity v Praze, který vznikl v září 2012. Tento orchestr hraje především jazz, blues nebo swing. Pravidelně hrají na setkáních absolventů ČZU, na zahájení Life Science Film Festivalu, což je Mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou věd o životě, a na mnoha dalších akcích.

alt
Nahoru