„Nechceme mlčet!“ vzkazuje kapela MANU: ve svém debutovém singlu

Verze pro tisk |

V polovině prosince pouští do světa alternativně popová kapela MANU: svůj debutový singl s minimalistickým, ale výstižným názvem „NE!“. Seskupení pěti muzikantů původem z Českolipska vzniklo před třemi lety, svůj nezaměnitelný hlas mu propůjčila zpěvačka kapely Anna Knauerová.

Vycházející singl je předzvěstí nového alba s názvem Dny, roky, vteřiny, které kapela vydává začátkem příštího roku a které nahrává pod taktovkou producenta Petra Zatloukala, kytaristy Báry Polákové. Videoklip se silným příběhem dokreslujícím osobitý text skladby pochází z dílny LITTLE APE PRODUCTION. Režie klipu se ujali Oliver Beaujard a Nino Zardalishvili.

Motivem debutové skladby kapely MANU: s názvem NE! je motto - učí nás mluvit, aby nás pak učili mlčet. Velmi osobitý text poukazuje na současné stereotypy ve společnosti, která nám od narození diktuje, jak se chovat, co dělat a jak se vyjadřovat. Zpěvačka kapely Anna Knauerová ke vzniku písničky říká: „Často si hraju s myšlenkou, proč dospělí trestají děti za něco, co je přirozené a co sami před časem dělali, jen už na to pro samé povinnosti zapomněli,“ a dodává. „Mluvila jsem se o tom i se svojí maminkou a ta tuhle myšlenku prostě vzala, hodila na papír a vznikla z toho tahle písnička." Autorkou textu singlu je zpěvaččina maminka Marta Knauerová a hudbu složila kapela společně.

Kapela MANU: je partou pěti lidí různých hudebních směrů, které spojuje chuť dělat dobrou muziku. Říkají o sobě, že jejich „hudební směr“ je „nemít žádný směr“ a že jedině to jim dává šanci jít přesně tam, kam chtějí a hrát tak, jak je to baví. Pro potřeby žánrové škatulky se dá říct, že jejich hudební tvorba je alternativně popová. V nejbližších měsících plánuje kapela vydání debutové desky, na níž se produkčně podílí Petr Zatloukal, kytarista doprovázející Báru Polákovou, na desce hostuje DJ Flux.

Ve videoklipu k singlu NE! z dílny LITTLE APE PRODUCTION se prolíná několik dějových linek, kde krátké příběhy z prostředí světa dospělých ztvárňují malé děti hrající si na vážné dospělé. V polovině děje se vážnost překlene nečekaně v hru a diváka opět vrací do jednotlivých situací, které se odehrávají tentokrát správně - tedy naivně a dětsky. Natáčelo se v Hobšovicích v prostorách prodejny Anglická sezóny a v coworkingovém centru K10 v Praze. Klip podpořil Pivovar CVIKOV.

Odkaz na videoklip ZDE.


 

Nahoru