Hudební tipy prosinec

Verze pro tisk |

Gerald Clark Blues Band
Kytarista z Jihoafrické republiky je jásavý a taneční jako Ray Charles, říká si bluesman, ale jeho písničky jsou svižné, šlapavé a veselé. Spíš rock’n’roll než naříkavé mollové dvanáctky. Je to hudba pro dobrou náladu a k tanci. Ne nadarmo získal doma několik titulů a cen za nejlepší živé vystoupení a nekomerční multižánrovou hudbu, a přitom jsou jeho písně známé i z reklam prestižních firem.
9. 12., U bílýho černocha

Subtone
Koncert měsíce zažijete s německou pětičlennou jazzovou formací, která si do České Lípy odskočí mezi Frankfurtem a Berlínem v rámci svého německo-polského turné. Nejen díky svým autorským nápaditým kompozicím dokáže tahle stále mladistvá parta vytvořit moderní zvuk velkého jazzového tělesa, stejně jako jej proměnit v esenciální komorní hudbu.
12. 12., U bílýho černocha

Vánoční koncert Big Band CL
Užijte si neopakovatelnou atmosféru jazzových Vánoc s českolipským bigbandem. Repertoár bude složen z jazzových úprav vánočních skladeb, a to jak zahraničních autorů, tak původních českých koled, posluchači se však dočkají také moderních aranží skladeb, které na koncertě bigbandu zazní úplně poprvé. Večer plný překvapení a hostů. 
12. 12., novoborské divadlo

Česká mše vánoční J. J. Ryby
Českolipský pěvecký sbor společně se sborem Českolipský Evergreen a Pěveckým spolkem Václavky zazpívá za doprovodu orchestru učitelů a žáku základních uměleckých škol a konzervatoří populární českou skladbu o zvěstování Kristova narození a příchodu pastýřů k jesličkám. Prostá, radostná a svěží skladba byla a stále je srozumitelná a přístupná širokému obecenstvu.
14. 12., kostel Narození Panny Marie, Česká Lípa

Vánoční Všudybud
Co by to bylo za Vánoce bez pořádného večírku na jejich úplném začátku? Očekávejte opět menu s kapelami, které hýbou místní nebo celorepublikovou scénou – dvojnásobný držitel Anděla, introspektivní duo Kalle, noise-rocková kapela Sýček, jeden z nejzajímavějších mladých lokálních interpretů Decadent Harmony a zas o něco starší a tlustší kultovní rocková formace Papír sklo plasty. Zkrátka kapely, které stojí za to sledovat a hlavně poslouchat.
22. 12., Cafe Bar Nebe

 

Nahoru