Hudební tipy únor

Verze pro tisk |

Karel Plíhal
Folková legenda, zpěvák, kytarista, skladatel, textař nebo básník vás zve na svůj komorní recitál. Plachý bard během komorní atmosféry nejprve svými jazykovými hrátkami pohladí na duši každého milovníka češtiny, svými krátkými říkankami rozvibruje bránice nejednoho diváka, aby posléze všechny posluchače rozněžnil emotivním textem. Karel Plíhal si s vámi bude dělat co chce a vy budete rádi.
11. 2., Jiráskovo divadlo

André Rieu: 70 let mlád
Exkluzivně pouze v kinech oslaví houslový virtuos a bavič André Rieu své sedmdesátiny. Na svém zámku v Maastrichtu pořádá velkolepou party, na které nemůžete chybět. Nejprve vás André provede svým zámkem, zavzpomíná na ty nejzajímavější osobní i umělecké životní okamžiky. Poté vyrazíte na nádherné hudební putování okolo celého světa s výběrem z mistrových nejoblíbenějších a nejpamátnějších koncertů.
12. 2., Kino Nový Bor

Xavier Baumaxa 
Po lednovém koncertu ve Sloupu v Čechách se stěhuje populární mostecký buránek do Horní Libchavy. A bude mít jistě opět plno, jak už bývá na koncertech tohoto oblíbeného zpěváka a kytaristy, jehož projev je založen na slovních hříčkách, popkulturních odkazech a parodiích na různé hudební styly a zpěváky, zvykem. Jeho tvorba nemá výkyvy, což dokládá i tři roky stará, devátá deska Idueto. Takže ať už zazní na koncertě cokoli, bude to skvělé.
14. 2., Hostinec, Horní Libchava

Vláďa Málek
Rádi si poslechnete populární hity The Beatles, Pink Floyd, Rolling Stones, Queen nebo Vladimíra Mišíka, Marsyas či Lucie? Pak zkuste navštívit koncert kytaristy a zpěváka Vládi Málka, hudebníka z Varnsdorfu. V dokském klubu s jedinečnou atmosférou si k tomu dáte dobré víno a příjemný zážitek je zaručen.
15. 2., Jazz Klub Píchlá Nota, Doksy

The BladderStones
Hudební trio, držitelé ocenění Nejlepší počin na české bluesové scéně, hledají tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. Lídr kapely kytarista Tomáš Frolík je jeden z nejtalentovanějších hráčů své generace a údajně zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou. V jejich hudbě pocítíte místy grunge, blues, folk, country, sixtees, pouštní funk, třeba i texaský underground, ale především radost z přítomného okamžiku.
22. 2., U bílýho černocha

Nezmaři
Stálice folkové scény a stálý kandidát na neoficiální prvenství ve sborovém folkovém zpěvu, to jsou Nezmaři, které charakterizuje vícehlasý vokál s doprovodem akustických nástrojů a již 30 let stálá sestava Pavel Zajíc, Pavel Jim Drengubák, Tonda Hlaváč a Šárka Benetková. Jejich repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika. A buďte si jistí, že si na koncertě poslechnete všechny hity, které vám kapela od roku 1978 nabízí.
24. 2., Divadlo Nový Bor

Petra Janů
Zasloužilá umělkyně a rockerka vl. jm. Jana Petrů se v letošním roce vydává na turné s novým programem, jehož těžištěm jsou nejznámější a nejoblíbenější rockové písně, které pro zpěvačku napsal skladatel, fenomenální kytarista a rocker Ota Petřina. Právě v jeho písních na konci 70. let nejlépe vynikla barva a rejstřík hlasu této bravurní české zpěvačky, které to zpívá i po 40 letech, co písně vznikly.
26. 2., KD Crystal

Lípa Cantantes 2020
Svátkem hudby bude již sedmým rokem závěrečný koncert vítězů pěvecké soutěže MHF Lípa Musica a ZUŠ Česká Lípa, která je určena dětem a mladým lidem z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu. Předsedkyní poroty bude i letošní rok Magdalena Hajóssyová, vedoucí pěveckého oddělení na pražské AMU.
28. 2., ZUŠ

North Innergy
Za čtyřčlennou formací stojí děčínský rodák, jazzový a rockový kytarista Tomáš Bouda, studiový sólový hráč a skladatel filmové hudby. Nechte se unést progresivním a jazzovým rockem inspirovaným dálkami povrchových dolů a provoněným chemickým průmyslem.
29. 2., U bílýho černocha

Nahoru