Hudební tipy únor

Verze pro tisk |

Giedrė Lukšaitė Mrázková & Petra Žďárská
Druhé setkání v rámci Kruhu přátel hudby nabízí v útulném prostředí Centra textilního tisku další mimořádný hudební zážitek spojený s poctou významnému českolipskému rodákovi. Tentokrát se přeneseme skrze čtvero ženských rukou a cemballo do období Bacha a baroka. Zároveň si návštěvníci ústy historika připomenou českolipskou sochařku a medailérku Johannu Meier-Michel.
12. 2., Centrum textilního tisku


Jan Spálený Trio
Otec jedné z živých podob českého blues se nám představí v komornější verzi s trumpetistou Michalem Gerou a tubistou a basistou Filipem Spáleným. Jan Spálený se při koncertě vrátí do počátků své kariéry k desítkám let starým písním z folkbluesových raných osmdesátých let. Pro milovníky silných hudebních zážitků je návštěva koncertu povinností.
14. 2., U bílýho černocha

Sv. Valentýn se Zlatkou Bartoškovou
Jedna z nejosobitějších interpretek současného českého šansonu okouzlí každého, kdo miluje písně plné příběhů a životních zkušeností. V šansonovém recitálu Kuřárna v blázinci vystoupí Zlatka v doprovodu pianisty Jiřího Toufara a představí nejen písně z posledního alba, ale i nejoblíbenější melodie z předchozích desek. Sklenka vína, den zamilovaných a nezaměnitelný projev úžasné zpěvačky.
14. 2., Navrátilův sál, Nový Bor

Ivan Mládek a jeho Banjo Band
Legendární hudebně zábavné představení početné Mládkovy skupiny sestávající jak z hudebníků, tak i komiků nabídne nepolitický, nesatirický a neangažovaný humor, dadaistické monology, scénky a anekdoty, známé i méně známé písničky. To vše v podání mistra českého jazyka Ivana Mládka nebo ostatních členů jeho panoptika.
19. 2., Jiráskovo divadlo

Ploy
V České Lípě často skloňované a opěvované instrumentální pražské trio, které neustále rozšiřuje své osobní pojetí fusion. Jinak také jazz-fusion-electro-neurotic formace, která má ráda jazz, ale jinak, po svém, hlavně aby to bylo groovy. Koncert, který bude radostí nejen pro hudební fajnšmekry.
23. 2., U bílýho černocha


 

Nahoru