Hudební tipy leden

Verze pro tisk |

Rocky Horror Picture Show
Kuriózní parodie na béčkové horrory s trochou sci-fi a rockové muziky, která vznikla v roce 1975 podle již 25 let úspěšného britského muzikálu. Film i muzikál se záhy po uvedení staly kultovním hitem. Je to taková erotická noční můra, která neuznává žádné hranice. Mladý pár se ztratí na silnici v dešti a narazí do kostela doktora Frank-A-Furtera – transvestity, který zrovna pořádá výroční shromáždění návštěvníků z planety Transsexual galaxie Transylvania. Kdo neviděl, jako by nebyl.
7. 1., Kino Crystal

Cappella Mariana
První koncert v rámci jarního cyklu Kruhu přátel hudby Lípy Musici bude poctou franko-vlámské polyfonii a její recepci v renesančních Čechách. Zazní skladby Josquin des Preze, Pierre de la Rueho či Balthasare Resinariuse, sborového zpěváka dvorní kapely Maxmiliána I. Habsburského, luteránského faráře v České Lípě a hudebního skladatele z období reformace, jednoho z největších mistrů své doby.
15. 1., Centrum textilního tisku

30. Večer s Jazzovou farmou
Výroční večer na velkém sále Základní umělecké školy bude patřit opět studentsko-pedagogickému souboru pod vedením Aleše Jungmana, který od roku 2013 až šestkrát do roka zve na půdu školy hosty, většinou jazzové a taneční orchestry ZUŠ z celé ČR. Tentokrát, krom domácího souboru, zahrají k tanci a poslechu také Big Bandy ZUŠ Teplice a Děčín. Pokud jste žádný z předchozích devětadvaceti večerů nenavštívili, máte nyní jedinečnou možnost.
24. 1., ZUŠ Česká Lípa

Nahoru