Hudební tipy březen

Verze pro tisk |

Petr Čtvrtníček a Leoš Noha uvádějí Buzerant!
Legendární formace, která se bere tak smrtelně vážně, že je riziko, že při koncertu umřete. Za bicími sedí herec, komik a moderátor Petr Čtvrtníček a do mikrofonu pěje a káže jeho kolega z Divadla Na zábradlí Leoš Noha. Hnědá je dobrá, Slzy z mý klády šedivý a spousta dalších hitů.
8. 3., U bílýho černocha

Lenka Dusilová
Zpěvačka a skladatelka se stala ikonou odvážného, novátorského popu, avšak neztrácí většinové publikum, jež si za léta svého působení vybudovala. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje s loop machine, stylovou otevřeností, hráčskou erudicí a rozšířenými nezaměnitelnými vokálními technikami.
13. 3., KD Crystal

Malina Brothers
Bratři Malinové, tedy banjista Luboš z Druhé Trávy, kytarista Pavel ze Žalman a spol. a Josef z Copu se společně sešli na pódiu v unikátním projektu a přizvali kontrabasistu ze Spirituál kvintet. Jejich repertoár je sestaven z písní, na kterých muzikanti od malička vyrůstali, písní Krise Kristoffersona, z bluegrassu či z irské hudby.
20. 3., novoborské divadlo

Udi Shlomo: The Diaspora House
Norský bubeník, aranžér a skladatel původem z Izraele začal před 6 lety sbírat židovskou hudbu z celého světa. Její vlivy, motivy a nálady poté přenesl do vlastních úprav, které kombinují jazz a hudbu taktéž z celého světa. Vzniká tak hřejivá a energická hudba s bohatými melodiemi a rytmy.
21. 3., U bílýho černocha

Aimée Allen Quartet (USA/ČR)
Kvartet úžasné jazzové zpěvačky Aimée Allen okouzlí publikum výběrem jazzových standardů z „velkého amerického zpěvníku“, ale též vzdá poctu brazilské bossa nově a zazní i francouzsky zpívané lyrické písně a vlastní skladby. Vokální projev americké rodačky se životními zkušenostmi z pařížských klubů je upřímný, ve vyzrálém hlase je slyšet jak oduševnělost a životní zkušenost, tak ženská smyslnost.
25. 3., U bílýho černocha

SoulMates (USA/ČR)
Oblíbená mezinárodní kapela českolipského publika a všech těch, kteří mají rádi jak jazz, tak hudbu z ulice, soul, groove, funk či gospel. Na koncertě zazní autorské skladby Leoše Šmoldase, v podání hammondek, kytary a bicích.
28. 3., U bílýho černocha

Nahoru